Hurá do lesa!

Nejmenší oddíly dnes ráno nenechaly nic náhodě a vsadily na jistotu. Vzájemné seznamování dnes probíhalo během stavby lesní vesnice. Ruce od smůly, kolena od hlíny a ve vlasech jehličí. Stavění domečků je každoročním zvykem. Klidný začátek dne předpovídal, že se našetřená energie bude odpoledne určitě hodit.
 

Veselá kuchyně!

Nejdůležitější osoby na táboře jsou kuchařka Martina a její pobočník Broňa. Starají se o to, aby měli všichni pravidelně plná břicha dobrého jídla. V jejich úsilí jim pomáhají kuchtíci Venca, Jindřich, Mareček a kuchtička Péťa. Tisíce omytých hrnečků, stovky vydaných jídel, desítky litrů vydaného čaje. V kuchyni je práce tvrdá, ale naši to zvládají s úsměvem. Mimo svoji službu je můžete vídat při hrách nebo mezi dětmi, jsou to nadšení táborníci a jsou nedílnou součástí naší party.
 

Překročení Chilkootu

Režisér nám odhalil svou dohodu s milionářem. Budeme točit film na téma zlaté horečky. Rozpočet je téměř neomezený a čeká nás nadupaný scénář. Ale jen ti nejlepší herci se dostanou do hlavních rolí. Proto jsme vytvořili 12 skupin, takzvaných křoví, které mezi sebou budou soutěžit o přízeň režiséra. Vyhrají jen ti nejlepší. První scéna nás zavedla na náročnou cestu překročení Chilkootu. Stezka mrtvých koní, Zlaté schody, Chilkoot a Whitepass, čtyři různé trasy vyzkoušeli naši fyzickou připravenost a sounáležitost. Důležitá nebyla jen rychlost, ale i obratnost nebo logické myšlení. Zvítězili členové modrého křoví, ale zážitek si odnesli úplně všichni. Za svůj výkon získalo každé křoví různé množství zlata, které mohli směnit v místní bance. Bankéř Šitzunk je nevyzpytatelný a najít logiku v jeho směnných kurzech je složité, je potřeba být opatrný.